Mart 15 2010

Merhaba

Hello World :)Proje yönetimi, PMI bilgi birikimi, PMP sertifikası konularında fikirlerimi, önemli kaynakları makaleleri paylaşmayı amaçlıyorum. PMP olmak isteyen Proje Yöneticileri ya da adaylarını bu süreçte bilgilendirmek, PMI yaklaşımının kavranması ve uygulamaları, iş hayatında örtüşen noktalar, karşılaşılan zorlukları paylaşmak bu blog’un temel işlevi olması dileğim.

PMP kavramlarının türkçe açıklamalarına, PMBOK® ve diğer kaynaklardan bölümlere ilişkin linklere, makalelere, araştırmalara, sayıları yüzleri bulan kişisel bloglardan tercümelere ya da edindiğim bilgilere ulaşılabilimesi, bu bilgileri paylaşmak temel hedefim. Bilgi saklamak, bilgiyi paylaşmamak, başkalarının eksiklikleri üzerinden prim yapmak her dönemin hastalığı. PMP sınavına hazırlanmış ya da PMBOK® okumuş olanlar bilirler Code of Ethics and Professional Conduct bölümünde de bahsedildiği gibi,  paylaştıkça,  PMI yaklaşımından çalıştığımız kurumlardaki diğer çalışanlar da haberdar oldukça değişmez denilenler değişebilir, gelişme sağlanabilir.

Bu motivasyonla ve inançla fırsat bulabildikçe yazmaya çalışacağım. Fikirlerinizle, paylaşımlarınızla katkıda bulunabilirsiniz…

Share